به مناسبت اهانت به پیامبر اکرم و حرم مطهر عسکریین
  1. Home
  2. »
  3. مناسبت نامه
  4. »
  5. به مناسبت اهانت به پیامبر اکرم و حرم مطهر عسکریین

به مناسبت اهانت به پیامبر اکرم و حرم مطهر عسکریین

” خداوندا! از فقدان پیامبرمان و از غیبت سرپرست و اماممان و از فزونی دشمنانمان . . .

و از شدت فتنه های رویارویمان به درگاهت شِکوه می کنیم . . .”

( فرازی از دعای افتتاح )

خبر اول را که شنیدیم، مبهوت ماندیم و ناراحت. از خودمان می پرسیدیم که آیا هیچ آزاد‏اندیشی به خود اجازه‏ می‏دهد تا به استهزای شخصیتی محبوب و مورد احترام در سراسر جهان ، نظیر پیامبر اکرم (صلی ‏الله علیه ‏و آله ‏و سلم) بپردازد و یا در مقابل آن سکوت اختیار کند؟ واقعا کدام موحد و خداپرستی اهانت به یک پیامبر الهی را تاب می‏آورد؟

به یاد آوردیم که نخستین استهزاء کنندگان پیامبر اکرم (صلی‏ الله ‏علیه ‏و آله ‏و سلم)، مشرکان و جاهلانی پیرامون رسول خدا(صلی الله علیه و آله و سلم) بودند که تاب گسترش اسلام را نداشتند و با منطق و استدلال و گفتگو نیز بیگانه بودند . از همین‏رو، دلقکانی را اجیر کردند تا با استهزاء و سخره‏ی پیامبر، ذهنیت جامعه را نسبت به ایشان تیره سازند و به زعم خود راه را بر گسترش اسلام سد کنند. اینان همان گروه جاهل و بی‏فرهنگی بودند که در تمام اعصار و دوران‏های پس از خود به عنوان مظهر خشونت و نماد بیگانگی با ‏تمدن ، نامشان بر سر زبانها افتاده است.

سینه‏مان خسته‏ی غم نخست بود و قلم‏مان هنوز بر کاغذ نگردیده بود که دست خداستیزان از آستین فرقه‏ای به ظاهر متفاوت بیرون آمد و کاروان خداباوران در منزلی دیگر با مکر فرزندان قابیل روبرو شد. حرم مطهر دو امام گرانقدر، امام هادی (علیه‏السلام) و امام حسن عسکری (علیه‏السلام)، هدف کینه‏توزی گروهی منحرف واقع شد و نقشه‏ی شوم و چند لایه‏ی دیگری با تخریب مرقد این دو امام عزیز آغاز گردید. این دو مرقد ویران، نه تنها آشیان کبوتر دل‏های شیعیان است، بلکه برادران اهل سنت نیز تعلق خاطر خاصی نسبت به این دو شخصیت برجسته‏ی عالم اسلام دارند و به این مکان شریف احترام گذاشته و می‏گذارند.

نگاه دقیق به این دو حادثه به ما می‏گوید که آنچه واقع شده است، همان دعوای دیرینه‏ی هابیل و قابیل است، نبرد دیرینه‏ای که در آن شیعه و سنی و مسلمان و مسیحی و بلکه تمامی آزادگان جهان

در کنار هم و در یک سمت میدان در مقابل سلطه‏گران، دنیاپرستان و زیاده‏خواهان قرار دارند.

دستهای پنهانی که در پس این حادثه ها میدان داری می کند ، نه دلسوخته مسیحیان است و نه دلباخته مسلمین ، نه جانب دار اهل تسنن است و نه خیر اندیش شیعیان . در این میدان دین و ضد دین در برابر هم لشکر آراسته اند ، نه آنکه پیروان ادیان مختلف و یا رهروان مذاهب گوناگون رویاروی هم قرار گرفته باشند و الا هیچ موحد و آزاداندیشی به خود اجازه نمی دهد به مقدسات مذاهب و ادیان مختلف توهین و جسارت کند .

دیروز توهین به شخص پیامبر اکرم(صلی‏ الله‏ علیه ‏و آله‏ وسلم)، امروز حادثه‏ی دردناک سامراء و فردا اهانت به مقدسات سایر ادیان و مذاهب و نهایتاً جنگ و اختلاف میان خداپرستان . . .

و صد البته که در چنین حالتی برنده‏ی نهایی این بازی شوم؛ کسی نیست جز دنیاخواهان و زرسالاران . . .

پس باید بیش از پیش هوشیار بود و استوار ، دست در دست هم و شانه به شانه در کنار هم . . .  ، یقینا آینده جلوه ای جز نور و روشنائی ندارد و تاریکی محکوم به فنا و نیستی خواهد بود ، چرا که ” . . . إن الأرض لله یورثها من یشاء من عباده و العاقبه للمتقین” . . .[note]1 – ” . . . زمین از آن ِ خداست، و آن را به هر کس از بندگانش که بخواهد، واگذار مى‏کند و سرانجام (نیک) براى پرهیزکاران است!” ، (سوره اعراف ، آیه 128)[/note]

از این رو سایت رشد نیز هم صدا با تمامی آزادگان جهان و پیروان ادیان الهی ،‌ اهانت به پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) و هتک حرمت حرم مقدس سامراء را به شدت محکوم می نماید و به عنوان عضوی کوچک در میان  جامعه شیعه ، این دو فاجعه بزرگ را به محضر مقدس امام عصر( ارواح العالمین له الفداء) تسلیت می گوید . همچنین در این برهه‏ی حساس و مقطع سرنوشت‏ساز همگام با تمامی شیعیان ، سایت رشد نیز وظیفه‏ی خود می‏داند که با درک پیچید‏گی‏ توطئه های بدخواهان در دنیای معاصر، با دقت و حساسیتی بیش از پیش، بصورت فعالانه ، پی‏گیر فرمایشات و اوامر علما و مراجع گرانقدر تقلید باشد.

به امید صبح ظهور مولایمان امام عصر (ارواحنا له الفداء) . . .

والسلام علی من اتبع الهدی

برای دیدن نما آوایی که به همین مناسبت تهیه شده ، اینجا را کلیک کنید .

…………………………………………………

پاورقی:

مطالب مرتبط:
جستجو کنید...
مقالات اخیر
همیاری خیرخواهانه شما
شبکه‌های اجتماعی
دیدگاه شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *