” خداوندا! از فقدان پيامبرمان و از غيبت سرپرست و اماممان و از فزوني دشمنانمان . . .

و از شدت فتنه هاي رويارويمان به درگاهت شِكوه مي كنيم . . .”

( فرازي از دعاي افتتاح )

خبر اول را که شنيديم، مبهوت مانديم و ناراحت. از خودمان مي پرسيديم که آيا هيچ آزاد‏انديشي به خود اجازه‏ می‏دهد تا به استهزاي شخصيتي محبوب و مورد احترام در سراسر جهان ، نظير پيامبر اکرم (صلی ‏الله علیه ‏و آله ‏و سلم) بپردازد و یا در مقابل آن سکوت اختیار کند؟ واقعا کدام موحد و خداپرستی اهانت به یک پیامبر الهی را تاب می‏آورد؟

به ياد آورديم که نخستين استهزاء کنندگان پيامبر اکرم (صلی‏ الله ‏علیه ‏و آله ‏و سلم)، مشرکان و جاهلاني پيرامون رسول خدا(صلي الله عليه و آله و سلم) بودند که تاب گسترش اسلام را نداشتند و با منطق و استدلال و گفتگو نيز بيگانه بودند . از همين‏رو، دلقکاني را اجير کردند تا با استهزاء و سخره‏ي پيامبر، ذهنيت جامعه را نسبت به ايشان تيره سازند و به زعم خود راه را بر گسترش اسلام سد کنند. اینان همان گروه جاهل و بی‏فرهنگی بودند که در تمام اعصار و دوران‏های پس از خود به عنوان مظهر خشونت و نماد بيگانگي با ‏تمدن ، نامشان بر سر زبانها افتاده است.

سينه‏مان خسته‏ی غم نخست بود و قلم‏مان هنوز بر کاغذ نگرديده بود که دست خداستيزان از آستين فرقه‏اي به ظاهر متفاوت بيرون آمد و کاروان خداباوران در منزلي ديگر با مکر فرزندان قابيل روبرو شد. حرم مطهر دو امام گرانقدر، امام هادي (علیه‏السلام) و امام حسن عسكري (علیه‏السلام)، هدف کينه‏توزي گروهي منحرف واقع شد و نقشه‏ي شوم و چند لايه‏ي ديگري با تخريب مرقد اين دو امام عزیز آغاز گرديد. اين دو مرقد ويران، نه تنها آشيان کبوتر دل‏هاي شيعيان است، بلکه برادران اهل سنت نيز تعلق خاطر خاصي نسبت به اين دو شخصيت برجسته‏ي عالم اسلام دارند و به این مکان شریف احترام گذاشته و می‏گذارند.

نگاه دقيق به اين دو حادثه به ما مي‏گويد که آنچه واقع شده است، همان دعواي ديرينه‏ي هابيل و قابيل است، نبرد ديرينه‏اي که در آن شيعه و سني و مسلمان و مسيحي و بلكه تمامي آزادگان جهان

در کنار هم و در يک سمت ميدان در مقابل سلطه‏گران، دنياپرستان و زیاده‏خواهان قرار دارند.

دستهاي پنهاني كه در پس اين حادثه ها ميدان داري مي كند ، نه دلسوخته مسيحيان است و نه دلباخته مسلمين ، نه جانب دار اهل تسنن است و نه خير انديش شيعيان . در اين ميدان دين و ضد دين در برابر هم لشكر آراسته اند ، نه آنكه پيروان اديان مختلف و يا رهروان مذاهب گوناگون روياروي هم قرار گرفته باشند و الا هيچ موحد و آزادانديشي به خود اجازه نمي دهد به مقدسات مذاهب و اديان مختلف توهين و جسارت كند .

ديروز توهين به شخص پيامبر اکرم(صلی‏ الله‏ علیه ‏و آله‏ وسلم)، امروز حادثه‏ی دردناک سامراء و فردا اهانت به مقدسات ساير اديان و مذاهب و نهايتاً جنگ و اختلاف ميان خداپرستان . . .

و صد البته كه در چنين حالتي برنده‏ي نهايي اين بازي شوم؛ كسي نيست جز دنياخواهان و زرسالاران . . .

پس بايد بيش از پيش هوشيار بود و استوار ، دست در دست هم و شانه به شانه در كنار هم . . .  ، يقينا آينده جلوه اي جز نور و روشنائي ندارد و تاريكي محكوم به فنا و نيستي خواهد بود ، چرا كه ” . . . إن الأرض لله يورثها من يشاء من عباده و العاقبة للمتقين” . . .[note]1 – ” . . . زمين از آن ِ خداست، و آن را به هر كس از بندگانش كه بخواهد، واگذار مى‏كند و سرانجام (نيك) براى پرهيزكاران است!” ، (سوره اعراف ، آيه 128)[/note]

از اين رو سايت رشد نيز هم صدا با تمامي آزادگان جهان و پيروان اديان الهي ،‌ اهانت به پيامبر اكرم (صلي الله عليه و آله و سلم) و هتك حرمت حرم مقدس سامراء را به شدت محكوم مي نمايد و به عنوان عضوي كوچك در ميان  جامعه شيعه ، اين دو فاجعه بزرگ را به محضر مقدس امام عصر( ارواح العالمين له الفداء) تسليت مي گويد . همچنين در این برهه‏ی حساس و مقطع سرنوشت‏ساز همگام با تمامي شيعيان ، سايت رشد نيز وظيفه‏ي خود مي‏داند که با درک پيچيد‏گي‏ توطئه هاي بدخواهان در دنياي معاصر، با دقت و حساسيتي بيش از پيش، بصورت فعالانه ، پي‏گير فرمايشات و اوامر علما و مراجع گرانقدر تقليد باشد.

به اميد صبح ظهور مولايمان امام عصر (ارواحنا له الفداء) . . .

والسلام علي من اتبع الهدي

براي ديدن نما آوايي كه به همين مناسبت تهيه شده ، اينجا را كليك كنيد .

…………………………………………………

پاورقی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *