در جهانی مملو از عدم قطعیت، که در آن پرسش‌هایی در مورد هدف زندگی، زندگی پس از مرگ، مبدأ، مقصد، و چگونگی تحقق کامل پتانسیل‌هایمان به‌عنوان فرد و جامعه بر ذهن ما سنگینی می‌کند، ما به دنبال راهنمایی و الهام الهی هستیم. در رشد، مأموریت اصلی ما معرفی و نشر معارف اسلامی با تمرکز بر قرآن، روایات و تعالیم پیامبر اکرم (ص) و اهل بیت اوست که خداوند اراده کرده است تا نجاست گناه را از آنها بزداید و آنها را تطهیر و پاک نماید .

“إِنَّمَا يُرِيدُ اللَّهُ لِيُذْهِبَ عَنكُمُ الرِّجْسَ أَهْلَ الْبَيْتِ وَيُطَهِّرَكُمْ تَطْهِيرًا “ (احزاب -33).

آرزوی ما پیروی از راه افرادی است که در قرآن آمده است: «آنان که سخن را می‌شنوند و بهترینِ آن را پیروی می‌کنند. آنانند که خداوند هدایتشان کرده، و آنانند همان خردمندان.» (الزمر-18). ما متعهد هستیم که این دانش را به گونه ای ارائه کنیم که برای چالش های زندگی، صرف نظر از پیشینه و اعتقادات افراد، مرتبط و قابل اجرا باشد. برای دستیابی به این هدف، ما تلاش می کنیم از زبان بحث برانگیز، جنجال غیر ضروری یا تنش های فرقه ای دوری کنیم.

درباره سایت رشد

آنچه ما ارائه می دهیم:

معرفت اسلامی

ما منابع، بینش و آموزه های فراوانی را ارائه می دهیم که ریشه در سنت اسلامی دارد و هدف آن تعمیق درک شما از ایمان و زندگی است.

قابلیت اجرا

محتوای ما برای ارائه حکمت عملی و درس های زندگی طراحی شده است که می تواند بدون توجه به پیشینه یا اعتقادات شما در زندگی روزمره شما اعمال شود.

گفتگو و تعامل

ما گفتگوی باز و محترمانه را تشویق می کنیم و فضایی را برای دیدگاه های مختلف ایجاد می کنیم تا دور هم جمع شوند و از یکدیگر بیاموزند.

اهــــداف سایت رشد

درباره رشد

هدف ما تقویت گفت‌وگوی سازنده و ترویج درک متقابل بین افراد مختلف، فراتر رفتن از مرزهای فرهنگ، ایمان و سنت است. ما به قدرت تعلیم و تربیت و الهام بخشیدن به ذهن ها و قلب ها و ارزش های اصلی اسلامی که می تواند ما را به سوی آینده ای بهتر راهنمایی کند، قویاً باور داریم.

در این سفر روشنگرانه با ما همراه باشید تا آموزه های اسلام را بررسی کنیم، از قرآن و اهل بیت(ع) حکمت بجوییم و در گفتگوهای پرمعنی که به شناخت و وحدت بیشتر منجر می شود، بپردازیم. بیایید با هم گنجینه های بی انتهای ایمان، آموزش و الهام را کشف کنیم که می تواند مسیر ما را در این جهان و جهان دیگر روشن کند.

پس با ما همراه باشید هر چند به اندازه یک دعا